روائع مختارة | بنك الاستشارات | استشارات طبية وصحية | بعد التقشير.. زادت البقع

/ﻪـ 
البحث:

هدايا الموقع

هدايا الموقع

روابط سريعة

روابط سريعة

خدمات متنوعة

خدمات متنوعة
روائع مختارة
الصفحة الرئيسية > روائع مختارة > بنك الاستشارات > استشارات طبية وصحية > بعد التقشير.. زادت البقع


  بعد التقشير.. زادت البقع
     عدد مرات المشاهدة: 3293        عدد مرات الإرسال: 0

السلام عليكم… أنا عندي مشكلة كبيرة جدا ومحتاجه المساعدة ضروري انا من صغري كان عندي حساسية بجسمي ودلوقتي انا عندي 24 سنة والحساسية دي سابت عندي اثار بقع بنية غامقة بايدي وبرجلي ورحت لدكاترة كتير واعطوني كريمات للتقشير ومجبتش اي نتيجة

وبعد كده رحت لدكتور عملي جلسات تقشير بمادة TCA بتركيز 25% وعملت جلستين وفي تاني جلسة بقي في اثار بقع اكبر من اللي كانت عندي واغمق وطبعا بقت اكبر وانا فرحي قرب والمشكلة زادت

ومش عارفه ايه العمل والمشكلة دي مسببه لي حالة نفسية وحشة جدا ياريت لو في حل سريع ممكن اعمله وهل اكمل جلسات تقشير ولا اوقف التقشير ارجو الرد وشكرا……

شكرا للاستشارة

التقشير يمكن ان يفيد ولكن السؤال الاهم ماهو درجة لون الجلد لديك فإن كنت ذات جلد غامق فاستعمال الكريمات او التقشير الكيماوي سلاح ذو حدين احيانا كثيرة تزداد درجة الاسمرار لذا افضل في هذه الحالة استعمال كريمات المبيضة مثل الهيروكينون او الاربوتين وهذه بحاجة لزيارة الاختصاصي لتققيم الحالة وعليكِ بالصبر لأن هذه الحالة الوقت ضروري جدا والاستعمال الطويل هو مفتاح نجاح العلاج.

والله الشافي

الكاتب: د. محمد نمير عبد الكريم شحادة


المصدر: موقع المستشار